Genel Başkan

Genel Başkan İsmet Orhan

Genel Başkanımız İsmet ORHAN

Genel Başkan İsmet Orhan, 1952  Of  -  Trabzon doğumludur. Genç yaşta ticaret hayatına başlamıştır. Devlet kademelerinde uzun yıllar hizmet etmiş, memuriyeti ve ticareti bir arada yürütmüştür. Radyo televizyon ve gazete sahipliği, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ve köşe yazarlığının yanı sıra Zonguldak'ta Demiryolu İşçileri Sendikası Başkanlığı, Türkiye Emekçi Maden İş'in Genel Başkanlığı ile birlikte siyasette Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı, Genel İdare Kurul Üyeliği, iki dönem Zonguldak, bir dönem Sakarya milletvekili adayı olmuştur. 

1992 yılında Ankara'ya yerleşen Başkan ORHAN, Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulunmuş olup, merkezi Ankara'da olan Karadeniz Eğitim Kültür Sanat Vakfı'nın 8 yıl Genel Başkanlığı'nın yanı sıra tüm Karadeniz Dernek ve Vakıflarının Birliği'nin Kuruculuğu görevini üstlenmiş, iki dönem Başkanlığını sürdürmüştür. . 

Şu anda İstanbul'da ikamet ederek Karadeniz Eğitim, Kültür, Sanat ve Dayanışma Dernekleri Birliği Genel Başkanlığı görevini sürdürmektedir .

Karadeniz sevdalısı olan Başkan İsmet Orhan, bulunduğu her görevinde Karadenize ve Karadenizlilere hizmet etmeyi ilke edinmiştir.